Systemem ciepłowniczym nazywamy sieć ciepłowniczą oraz współpracujące z nią urządzenia lub instalacje służące do wytwarzania lub odbioru ciepła. Jakie urządzenia wchodzą w skład systemu ciepłowniczego i jak on działa? Wyjaśniamy szczegóły wytwarzania i przesyłania ciepła systemowego.
Poznaj system ciepłowniczyCiepła woda użytkowa to zawsze woda wodociągowa – tyle, że ogrzana przez ciepło systemowe w węźle cieplnym zamontowanym w budynku. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Jeśli korzystasz z ciepła systemowego do ogrzewania budynku, równie bezpiecznie możesz ogrzewać także wodę. Zastanawiasz się jak to możliwe?
Wybierz ciepłą wodęKogeneracja, czyli proces technologiczny jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w elektrociepłowni. Ze względu na mniejsze zużycie paliwa, zastosowanie kogeneracji daje duże oszczędności ekonomiczne i jest korzystne pod względem ekologicznym. Przybliżamy zasady działania kogeneracji.
Poznaj kogeneracjęCiepło systemowe dostarczane jest w całym kraju przez firmy ciepłownicze spełniające najwyższe standardy, potwierdzone przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Każdy z dostawców ciepła systemowego musi spełniać określone normy z zakresu ekologii i wykorzystywanych technologii, jak i z zakresu obsługi klienta.
Gwarancja jakościW inspirowanej motywem rzeki i nawiązującej do roli wody w przestrzeni miejskiej Fabryce Wody, nowoczesnym centrum basenowo-edukacyjnym w Szczecinie, rozrywka…
Najpierw się gotujemy, potem zalewają nas nawalne deszcze. A to m.in. za sprawą betonozy, która opanowała polskie miasta.
Choć likwidacja wysokoemisyjnych pieców jest prowadzona na dużą skalę, to według danych Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, nadal w Polsce funkcjonuje…
Jakość powietrza w Europie daleka jest od ideału. Polska, niestety, należy do krajów, w których przekroczenia norm są najwyższe. W…